photoshop CS6

در Photoshop CS6 ویرایش تصویر مجددا تعریف شده است، این بار تمرکز بیشتر روی عکاسی است. اکنون 20 سال است که فتوشاپ در حال تکامل روز افزون است و طی این تلاش ها CS6 نه تنها تغییرات انقلابی به همراه دارد، بلکه انقلابی در عرصه ی ویژگی های نو و جدید نیز به همراه دارد که هر کاربری را با این امکانات راضی نگه می دارد. اگر تا به حال سری به وِیژگی های جدید این نرم افزار شگفت انگیز مانند Content Aware Fill و Puppet Warp نزده اید مطمئنا پس از دیدن آن از تعجب انگشت به دهان خواهید ماند که “چگونه این کارها را انجام داده اند؟”
تعدادی از این امکانات برای ما فوق العاده به نظر رسید، اما به نظر می رسد این امکانات تنها روی عکس های ایده آل و بدون اشکال به خوبی عمل می کنند اما نه روی نمونه های واقعی. بعد از کار با برخی از این امکانات خواهید فهمید که در آمد کار با فتوشاپ تا اندازه ی زیادی بالا رفته است.

url

قابلیت های کلیدی و جدید نرم افزار Adobe Photoshop CS6 Master
:
– ارتقا کار نرم افزار با تغییرات جزئی در ظاهر نرم افزار
– انجام انتخاب های پیچیده و ظریف آسان تر می شود
– Mixer brush برای شما این امکان را فراهم می کند تا چند رنگ را روی یک قلم مو تعریف کنید
– راحتی تبدیل گرافیک های دو بعدی را به اشیای سه بعدی
– تسهیل خلق طرح های سه بعدی واقعی
– ابزار ‘puppet warp این امکان را بوجود می آورد تا عناصر مختلف یک تصویر را کشید یا هل داد
– پردازش تصاویر با پسوند Raw
– اصلاح خودکار اشکالات لنز در تصاویر
– قابل نصب بر روی نسخه های مختلف ویندوز
– محیط کاربری مناست و استفاده آسان از نرم افزار
– حجم بسیار کم برنامه
– پشتیبانی از زبان های مختلف
تایپ مستقیم متن فارسی بدون نیاز به نرم‌افزارهای جانبی
– و …

در ادامه پیشرفت هایی را که شرکت Adobe بر اساس خواست و باز خورد بدست آمده از کاربران به آنها دست پیدا کرده ذکر شده است:

– مقدار پیش فرض Shadows/Highlights از 50% به 35% تغییر داده شده است.
– امکان حرکت دادن یک ناحیه انتخاب شده در حالیکه لایه ی آن خاموش است.
– گزینه ی Neutral Density از منوی Gradient Picker presets قابل دسترسی و استفاده است.
– پشتیبانی از حالت کشیدنی on/off روی کامپیوترهای Mac و در Microsoft Windows 7.
– امکان پاک کردن همه ی لایه های خالی از طریق یک دستور یا فرمان.
– یک دکمه ی Straighten روی نوار تنظیمات ابزار خط کش .
– یک گزینه ی Close All Open Images Without Saving.
– یک گزینه ی Save As برای به عنوان پیش فرض درون فلدری که شما آخرین بار تصویری را در آن ذخیره کرده اید.
– امکان drag /drop کردن یک فایل به سند باز فتوشاپ برای ایجاد یک لایه ی جدید.
– چندین تغییر در تنظیمات فیلتر Lens Correction.
– یک کنترل کننده ی Cache Tile Size جدید در اجرای بخش پنجره ها
– Zoom in و out با یک ابزار جدید.
– گزینه های آماده برای تنظیمات همزمان Cache Tile Size و Cache Levels.
– امکان استفاده از keystrokes (فشردن حرف ابتدایی فیلد مورد نظر) برای تنظیم کردن مقادیر در فیلدها در پنل های Adjustments
– افزایش سرعت اجرا تا 50 درصد در هنگام وارد کردن فایل های OBJ
– انتخاب سریع تر رنگ مورد نیاز با ابزار eyedropper با اضافه شدن امکان جدید
– اضافه شدن ابزارها، براش ها، swatcheها، shapeها، گرادیانت ها، style ها پیش فرض جدید.
– اضافه شدن شکل پنجره و در به لیست مش ها
– گزینه ای برای تغییر دادن opacity چندین لایه ی انتخاب شده.
– امکان ساخت یک ماسک از فضای شفاف یا transparent یک لایه.
– سریع تر و راحتر شدن کار با ابزار با HUD به عنوان نمونه برداشتن سریع تر رنگ
– ذخیره تنظیمات چاپ به همراه تصویر در هنگام ذخیره نمودن تصویر برای اعمال سریع تر چاپ در دفعات بعدی
– ارتقا کار نرم افزار در حین استفاده از پرینتر ها
– تنظیمات سفارشی شده ی چاپ می تواند به عنوان بخشی از یک Photoshop Action ضبط شود.
– نمایش خطوط راهنما یا همان grid در زمان استفاده از ابزار Crop.
– لایه های group می توانند بیشتر از 5 سطح شوند.
– فرمان های جدید Paste Outside و Paste Inside به جای گزینه ی Paste In Place در مسیر Edit > Paste Special menu قرار دارند. (+)

 

cs5-me

آرتور سی کلارک جمله جالبی دارد: “هر فن آوری به اندازه کافی پیشرفته از جادو غیر قابل تشخیص می باشد! ” و با عرضه هر نسخه جدیدی از وایشگر تصاویر استاندارد ادوبی یعنی ، فتوشاپ ، بیشتر درستی این جمله را ثابت می کند. جدیدترین نسخه فتوشاپ با نام CS6 ، قابلیتهای جدیدی را در وایرایش تصاویر پیاده سازی کرده که کمک می کندبه انتخاب اشیاء، نقاشی ، و محدوده بالای دینامیکی عکس (HDR) ، و همچنین قابلیت های جدیدی که از آن به عنوان تردستی های دیجیتال یاد می شود چیزی که هنوز در هیچ نرم افزاری ندیده بودیم.
فتوشاپ CS6 شاید یک نرم افزار اجباری برای هر نوع کاربری نباشد، اما بدون شک یک نرم افزار فوق العاده خوب، با استفاده آسان ، و ، بله ، جادویی است که نشان می دهد ادوبی هنوز نمی خواهد در رقابت بازنده باشد.

قابلیت پر کردن هوشمند محتوا درفتوشاپ (Photoshop’s Content-Aware Fill)

چشم گیرترین تغییر در نسخه جدید قابلیت پر کردن هوشمند محتوا درفتوشاپ (Photoshop’s Content-Aware Fill) است.این واژه برای شما آشنا است؟ باید باشد! فتوشاپ CS4پیش از این قابلیت هوشمند اندازه گیری محتوا (Content-Aware Scaling) را داشت، بنابراین شما می توانستید با تغییر اندازه تصاویر به منظور کاهش فضای مرده استفاده کرده، و در ضمن حفظ محتوایی که برای شما اهمیت داشت نیز انجام می شد. قابلیت پر کردن هوشمند محتوا گسترش همان ایده منطقی است ، که اجازه می دهد بر عناصر خاص وایرایش خود را انجام دهید در حالی که پس زمینه تصویر را حفظ کنید. نه ، شوخی نمی کنم: اگر به عنوان مثال سگ سر گردانی عکس جالب شما راخراب کرده در این صورت نیاز نیست پس زمینه بکر خود را که مثلا جنگل سبزی است خراب کنید، تنها سگ،را انتخاب کنید این ویژگی را انتخاب کنید (می توان سگ را به آسانی زدن کلید Del. روی صفحه کلید حذف کنید) و سگ ناپدید می شود!، اما زمینه باقی مانده است. نتایج به دست آمده ۱۰۰ درصد هم بی عیب و نقص نیست ، اما این ویژگی آنچنان به طور کلی برجسته است که ممکن است شما را شگفت زده کرده و از خود سوال کنید که آیا شما هرگز دوباره ارسال از تصویر بد و ناقصی خواهید داشت؟

یکی دیگر از قابلیت های جدید فتوشاپ CS6 ، در حالی که ممکن است کمی بیشتر پا افتاده به نظر آید ، اما به سختی برای نیل به این هدف کاربرد دارد. این قابلیت فن آوری انتخاب کردن است با تشخیص بهبود یافته لبه های شی و فن آوری پوشش دادن(masking) از طریق ابزار هوشمند لبه ، که با آن حتی لبه های پیچیده (به ویژه اشیا دارای پوست و مو) می تواند با دقت بالا انتخاب شود و با فقط چند دقیقه به بدون زحمت زیاد به نتیجه دلخواهی کاربر را برسانند.

پشتیبانی از دوربین فتوشاپ

سایر توابع جدید به شما راه های گسترده و مختلفی از کار با تصاویر قبل یا بعد از وارد کردن تصاویر به برنامه را می دهند. پلاگین Adobe Camera Raw 6 از بیش از ۲۷۵ مدل دوربین پشتیبانی کرده ،و ابزار پیشرفته ویرایش برای از بین بردن نویز تصویر ، اعمال اثرات جدید (مانند تبدیل تصویر به شکل و …) و بالابردن وضوح تصویر در اولین مرحله ارئه می کند. فیلتر اصلاح لنز به روز رسانی شده، و در حال حاضر قابلیت های خودکار بهتر و سفارشی شده ای را ارائه می دهد. شما همچنین می توانید با استفاده از ساختن یک پروفایل خاص برای یک نوع لنز به کمک (Lens Profile Creator) حالاتی را ایجاد کنید که درآن اعوجاج هندسی تصاویر انحراف رنگی و شکلی به صورت خودکار برطرف خواهد شد. ابزار حرفه ای HDR کار با عکس های با نوردهی کم را آسان می سازد و در این مورد که هدف شما از ویرایش تصویر حرکت به سمت یک عکس واقعی یا هنری است شما را راضی خواهند کرد.

حتی اگر شما بیشتر خلاق باشید ، قلم مو مخلوط کن (Mixer Brush)اجازه می دهد از ماوس خود (یا Wacom تبلت نقاشی) به عنوان یک قلم موی رنگواقعی استفاده کنید، و تابلو رنگ موجود در برنامه آنگاه نقش یک پالت رنگ واقعی را ایفا خواهد کرد یعنی شما می توانید رنگ های متعدد و متنوعی را در برای یک برس تعریف کنید ، آنها را با آنچه در حال حاضر روی بوم خود در هر سطح از خشکی یا رطوبت مخلوط کنید، و غیره. با Puppet Warp ، شما می توانید بخش هایی از تصویر را در اطراف هر محوری که شما انتخاب کنید خم کنید، که به حذف لایه اضافی ناشی ازناهماهنگی عنصر ناخواسته در تصویر کمک خواهد کرد.

ویژگی های سه بعدی فتوشاپ

همانطور که تا به حال برای نسخه های اخیر هم این ویژگی صدق می کرده است ، در نسخه Extended فتوشاپ CS6 بر قابلیت های۳D تاکید شده است، هر چند این دفعه این تاکید نسبت به آنچه در گذشته دیده بودیم کمی کمتر است. با برجسته نما یا حکاکی برجسته(Repoussé) ، شما به راحتی می توانید آثار هنری دو بعدی رابه اشیاء سه بعدی با کیفیت های بیروت آمدگی مختلف تبدیل کنید و آنها را با انواع مواد مختلف با ابزار ۳D Material Drop بپوشانید. سایه گیر(Shadow Catcher) حتی اجازه می دهد تا به سادگی ، سایه ها را به همراه تصاویر خود ایجاد کنید. نسخه ۲٫۰ از Adobe Ray Tracer به شما اجازه می دهد تا در عملیات پرداخت کردن مکث داشته باشید یا آن را راه اندازی مجدد کرده یا رندر انتخابی را اجرا کنید.

دیگر قابلیت های فتوشاپ

در نسخه جدید تعداد زیادی از پیشرفتهای کوچکتر (یا حداقل کمتر قابل رویت) دیده میشود، پشتیبانی از پلت فرم های ۶۴ بیتی باعث می شود تا بهره کاملتری از سخت افزار موجود در رایانه خود ببرید به خصوص اگر شما در حال کار با تصاویر بزرگ و یا پروژه های سه بعدی باشید این ویژگی خیلی مفید است. آیا از طرح و قالب ابزارهای طراحی ساخته آدوبی خوشتان نمی آید؟ با برنامه Configurator 2.0 (دانلود به صورت جداگانه) هر طور دوست دارید تغییردهید که اجازه می دهد تا با خلق پانل های جدید تنها ابزار مورد نیاز خود را در صفحه کار مشاهده نمایید.

همچنین تغییراتی برای بخش های مبتنی بر Just Do It (فقط این کار را انجام بده) از طریق اصلاحات ساده انجام گرفته. (هر چند اغلب ، توسعه دهندگان آدوبی نسبت به اصلاحات کوچک در برنامه که شاید کار یک روز هم نباشد بی توجه اند). این خدمات عبارتند از قابلیت حرکت یک انتخاب در حالی که لایه انتخاب فعال پنهان است ، دستور برای حذف تمام لایه های خالی با اسکریپت ها ، گزینه ای برای دستورذخیره به عنوان… برای اینکه همیشه فایلها به صورت پیش فرض در آخرین پوشه ای که فایلها را ذخیره کرده ایم ذخیره شوند(کاری که در تمام عمر مجبور بودیم به طور دستی انجام دهیم) ، توانایی ایجاد لایه جدید در سند فتوشاپ شما تنها با کشیدن و رها کردن فایل بر روی آن ، پوشش شبکه ای برای ابزار برش (crop) که به شما اجازه دیدن ۹ بخش مختلف را داده و دیگر لازم نیست آن راحدس بزنید و بدین ترتیب تصویر را باتعادل بیشتر و خیلی راحت تر پیرایش می کنید.

شناسه کالا : NANC109.

4,000 تومان
اشتراک گذاری در فیس بوک .... اشتراک گذاری در گوگل پلاس .... اشتراک گذاری در تویتر .... اشتراک گذاری در فیس نما .... اشتراک گذاری در کلوب

محصولات مرتبط

طراحی وب

15,000 تومان

Autodesk 2014

15,000 تومان

فونت های فارسی

15,000 تومان
کلمات کلیدی